Атанасов: Нема отштета за угинати свињи од нерегистрирани фарми


Апелираа и денеска Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) со цел спречување евентуална појава и ширење африканска свинска чума во земјава. – Како одговорна ...
| | веќе видена | слични

Ловџиите контра дел од мерките на Владата за спречување на појавата на африканската чума. Од ловечката федерација за ТВ 24 велат дека не гледаат потреба од ...
| | веќе видена | слични

 Сетот мерки кои вчера ги донесе владиниот тим во кој се вклучуваат активно три министерства позитивно се оценети од здружението на одгледувачи на свињи кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рок од 10 дена 4000 диви свињи треба да бидат застрелани, а околу 18.000 домашни, заклани. Ова се радикалните мекри кои ги презема Владата со цел заштита од ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе одлука во рок од 10 дена 4.000 диви свињи да бидат застрелани, а заклани околу 18.000 домашно одгледувани. Вакви радикални мерки презема ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата на Република Македонија и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство излегоа со низа мерки кои државата ги предлага а во врска ...
| | веќе видена | слични

Отповикување на владините мерки за отстрел на диви свињи со цел заштита од свинска чума, побараа од друштвото за заштита на животните, Анима Мунди. Според нив, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Атанасов: Нема отштета за угинати свињи од нерегистрирани фарми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: