ОБСЕ подготвена да посредува во политичкиот дијалог во Албанија


7 копии
12 копии
4 копии

Лидерот на Демократската партија Љуљзим Баша најави дека обединетата албанска опозиција во септември ќе продолжи со националните протести. Додаде дека обрачот ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама смета дека градоначалникот на Скадар, Валдрин Пјетри, кој поднесе оставка поради обвинувањата дека во Италија бил осуден за шверц ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иако официјално се уште не ја презеде функцијата, новиот градоначалник на Скадар, Валдрин Пјетри, веќе се откажа од функцијата, по опозициските обвинувања дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новоизбраниот градоначалник на Скадар, Валдрин Пјетри поднесе оставка од таа функција поради обвинувањето на албанската полиција дека во Италија бил осуден за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Одложено е конституирањето на Советот на општина Скадар и давањето заклетва од новоизбраниот градоначалник Владрин Пјетри, се додека обвинителството не донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 264 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Вчерашното дерби во Премиер лигата меѓу Манчестер сити и Тотенхем, кое заврши со 2-2 , не ги задоволи навивачите ниту на двете екипи. Целта беше да се освојат ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБСЕ подготвена да посредува во политичкиот дијалог во Албанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: