Министерство за животна средина: Средувањето на проблемот со депониите е комплексен и бара посветеност од сите чинители


Еден од врвните приоритети на Министерството за животна средина и Владата на Република Северна Македонија, во соработка со локаната самоуправа е ...
| | веќе видена | слични

Секој градоначалник да добие свој тим од советници кои ќе имаат мандат од четири години, ова се дел од законските измени, кои ги подготвува министерството за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за локална самоуправа Горан Милевски и владина делегација, вчера, бил домаќин на делегација на Република Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, и владина делегација, денеска во Владата прими делегација на Република ...
| | веќе видена | слични

Ниту на новинарите, ниту на бугарската министерка Петја Аврамова, придружувана од делегација од министерството не им беше обезбеден превод за време на изјавите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Развојот на инфраструктурната мрежа меѓу Македонија и Бугарија е клучен за интензивирање на соработката во сите области. Државава со бугарски искуства ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со меморандумот за соработка на нашето Министерство за локална самоуправа со бугарското Министерство за регионален развој и урбанизам што беше потпишан денеска ...
| | веќе видена | слични

Државава со бугарски искуства ќе го јакне институционалниот капацитет за користење на европските фондови, пред се, за рамномерниот регионален развој и воопшто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот ...
сите 1002 | | | веќе видена

Катица Јанева и Зоран Заев се лице и опачина на иста паричка која што значи криминал. Катица Јанева е рекетарот на Зоран Заев, а Заев e човекот кој и даде ...
сите 324 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседател на месна заедница Шупли Камен и државен водостопански инспектор, вчера во различно време, пријавиле во кумановската полиција дека биле нападнати, ...
сите 309 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 273 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 222 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 231 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за животна средина: Средувањето на проблемот со депониите е комплексен и бара посветеност од сите чинители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: