Ноќно работење со засилено темпо на булеварот „Кочо Рацин“


Со засилено темпо се извршуваат градежните работи од проектот за реконструкцијата на булеварот Кочо Рацин, на потегот од булеварот Кузман Јосифовски Питу до ...
| | веќе видена | слични

Општина Тетово соопшти дека е целосно завршена реконструкција на улицата „Мурат Бафтијари“. Таа е делница на потегот од излезот на Тетово за Попова Шапка се до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со поддршка на Владата, преку Центарот за развој на скопскиот плански регион ,денеска почна реконструкција и проширување на патот Хиподром – Илинден. Проектот ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје врши реконструкцијаа на главните сообраќајници, се заменува дотраениот асфалт со нов, се поправаат тротоарите и реконструираат најголем дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Локалниот пат кој ги поврзува општините Гази Баба и Илинден денеска започна да се реконструира, пренесува Слободен печат . Како што информираше ...
| | веќе видена | слични

Екипите на Град Скопје вчера почнаа со финално асфалтирање на булеварот Февруарски поход во општина Аеродром. На терен градежните работи се изведуваат со ...
| | веќе видена | слични

Движењето по булеварот Крсте Петков Мисирков, кај трговскиот центар Мавровка во Скопје, денеска се одвива отежнато поради почеток на градежни работи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 249 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ноќно работење со засилено темпо на булеварот „Кочо Рацин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: