Приведени четворица дилери на дрога во Тетово, двајца од нив се малолетни

Внатрешната контрола при МВР го истражува случајот за транспорт на кокаин со возило на инспектор на СВР Тетово, потврдуваат оттаму. Вчера, според информации на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Жител од тетовското село Неготино бил уапсен откако полицијата кај него пронашла кокаин. Тетовската полиција утрово околу 2.15 часот, во близина на бензинска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Со истрели од оружје завршила полициска потера по дрвокрадци во атарот на скопското село Бањани. Како што информираат од МВР, на 20 август по полноќ полицајци ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 259 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 250 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведени четворица дилери на дрога во Тетово, двајца од нив се малолетни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: