Нов подвиг на македонскиот херој Васил Јанкула

Нов подвиг на Голема Богородица планира 13-годишниот Марко Пејчиноски од Охрид, кој лани веќе направи голем подвиг, откако за 9 часа го преплива Охридското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Марко Пејчиноски, кој лани на 28 август со некроза на ногата ја преплива патеката од Свети Наум до Охрид, најави нов подвиг за празникот Голема Богородица, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

13 годишниот Марко Пејчиновски минатата година направи голем подвиг откако за девет часа го преплива Охридското езеро. На својот Фејсбук профил Марко денес ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Охрид, 21. август 2019 (ИНПРЕС) – Малиот охридски херој Марко Пејчиноски, на неговиот официјален профил на Facebook и официјално го најави неговиот нов подвиг, ...
| | веќе видена | слични

Минатата година 13 годишниот Марко Пејчиновски ги освои срцата на многумина во Македонија и со право беше наречен „охридскиот херој“ откако за девет часа успеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
сите 684 | | | веќе видена

Селективната правда е неправда, а во Македонија гледаме дека главата на октоподот е недопирлива и се што прави системот е обид да се покријат трагите кои што ...
сите 414 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов подвиг на македонскиот херој Васил Јанкула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: