Сити не добил иста казна како Челзи затоа што се извиниле?!


Шампионот на Англија, Манчестер Сити нема да биде казнет со забрана за доведување нови играчи поради кршењето на ФИФА правилата во врска со трансферите на ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити помина добро, за прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години доби само парична глоба и ќе треба да плати 370.000 швајцарски ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити е казнет од ФИФА поради прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години, „граѓаните“ поминаа само со парична глоба. Англија ...
| | веќе видена | слични

Шампионите на Англија, Манчестер Сити избегнаа забрана за трансфери, иако ФИФА објави дека „граѓаните“ ги прекршиле трансфер правилата при пријавување на ...
| | веќе видена | слични

Англискиот шампион Манчестер сити успеа да избегне тешки казни од страна на УЕФА поради незаконско договарање на трансфери на фудбалери помлади од 18 години. ...
| | веќе видена | слични

Долгата и исцрпна истрага која ја водеше ФИФА против Манчестер Сити беше протолкувана како голема можност „граѓаните“ да заработат жестока казна од светската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

На интернет се појави снимка од истражниот затвор Шутка во Скопје за која се тврди дека е од моментот кога Бојан Јовановски алијас Боки 13 пристигал во ...
сите 268 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 432 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сити не добил иста казна како Челзи затоа што се извиниле?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: