Месото секогаш ставајте го на салфета пред готвењето – Ќе имате највкусен ручек


Пред печење на месото секогаш треба да го оставите на салфета, а причината е многу едноставна. Ако месото е многу влажно тоа ќе се свари, а нема да се испече, ...
| | веќе видена | слични

Ова е совршен трик за никогаш повеќе палачинките кои сите ги обожаваме, да не излезат жилави. Се прави смеса за палачинки како и вообичаено, но со ситна ...
| | веќе видена | слични

Вкусен лосос подготвен во маринада од мешавина од зачини… 800 гр лосос 2 лажички рендан ѓумбир 2 лажички зачин 3 чешниња лук 2 лажици сусамово масло сок од ...
| | веќе видена | слични

Намирниците е многу важно да ги купуваме со рок, па да внимаваме и додека се во фрижидер како и колку долго ги чуваме. Кога станува збор за сланината со која ...
| | веќе видена | слични

Доктортите и нутриционистите ја препорачуваат и треба да се јаде често. Рибата е најздрава на планетата, а има протеини, омега 3, клучи за нервниот систем и ...
| | веќе видена | слични

Овие денови е претопло, Македонија во портокалова фаза. Внимавајте бидејќи болниците се полнат, а топлотниот удар има симптоми како сончаница, но може да ве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваат обвинувањата на релација власт – опозиција за случајот „Рекет“. За вмро дпмне ,Катица Јанева и обвинителите на сјо повеќе немаат кредибилитет, ...
сите 1137 | | | веќе видена

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани претставници на медиумите, На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се ...
сите 281 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месото секогаш ставајте го на салфета пред готвењето – Ќе имате највкусен ручек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: