ДЕТАЛИ за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт


Во тепачка што се случила доцна синоќа после полноќ малолетник е избоден до смрт во скопската населба Ново Лисиче.Информацијата ја потврди и Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска згacна животот на мојот син единец. Мајката на убиеното момче во Ново Лисиче се прости од него со најпотресните зборови на Фејсбук. - Денеска згacна ...
| | веќе видена | слични

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
| | веќе видена | слични

Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Хелсиншкиот комитет за човекови права укажува на проблемот со загрижувачки зголемено насилство помеѓу млади лица, изразувајќи жалење за прерано загубениот ...
| | веќе видена | слични

Институциите сериозно да работат на превенција на делата од омраза, побараа од Хелсиншкиот комитет по убиството кое се случи во Лисиче. „Хелсиншкиот комитет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето ...
сите 188 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛИ за тепачката во Ново Лисиче во која малолетник е избоден до смрт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: