[Став] Младинско претприемништво – стартап за македонската економија

Пишува: Ангел Мојсовски Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување ...
| | веќе видена | слични

Живееме во време во кое отсекаде сме бомбардирани со најразлични информации и податоци. Оваа многу брза и распространета циркулација на најразлични видови ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој неодамна престави нови проекти кои добија кофинансирани грантови од повикот Стартапувај. ФИТР им додели кофинансирани ...
| | веќе видена | слични

Наталија Бургиева по вокација е економист. Во одреден период имала здравствен проблем, па останала дома, со две деца. Почнала да истражува како самата да ...
| | веќе видена | слични

Ова е гостински текст од агенцијата за маркетинг и адвертајзинг squareONE , кој е дел од IT.mk серијалот тeкстови на тема маркетинг, дизајн и дигитални ...
| | веќе видена | слични

Пред 3 години петмина ентузијасти: Игор Маџов, Дејан Алексов, Виктор Дано, Наташа Лазаровска и Ева Пиперевска, официјално ја основаа Startup Macedonia . ...
| | веќе видена | слични

Индустријата за сајбер безбедност се развива со неверојатна брзина и паралелно со тоа се соочува со криза на работни места, па потребна е нова работна сила.. ...
| | веќе видена | слични

Магдалена Димитровска е менаџер за човечки ресурси во една од најбрзорастечките индустрии – финтек-индустријата. Како искусен професионалец за човечки ресурси ...
| | веќе видена | слични

Останато

Исполнети се сите услови за безбедно гласање, соопштија од Државната изборна комисија (ДИК). Ги повикаа граѓаните да излезат да гласаат. „Апелирам граѓаните ...
сите 678 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 464 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 234 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев: Ви благодарам! Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за слобода. Голема чест ми е што зад исправните политики на ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Младинско претприемништво – стартап за македонската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: