Новите правила за мигрантите изгравирани и на Статуата на слободата

5 копии

Директорот ма американската федерална Служба за државјанство и имиграција Кен Кучинелиго дополни текстот кој е изгравиран на Статуата на слободата во Њујорк, ...
| | веќе видена | слични

Муралот на кој е насликана Статуата на слободата со лисици на рацете, потпрен на хаубата на полициски автомобил, го привлече вниманието на минувачите во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вршителот на должноста раководотел на американската служба за државјанство и имиграција (УСЦИС) , Кен Цуцинали, во интервју за „Ен-Пи-Aр“, погрешно ја ...
| | веќе видена | слични

Симболот на САД , поставен во Њујорк , кој е симбол на доселениците во ,,Ветената земја” ќе има нов текст на поемата што е изгравирана на статуата. Наместо ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Американските власти објавија дека ќе преземат драстични чекори за ограничување на законската имиграција. Ќе бидат одземани зелените карти на имигранти кои ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп најави нови поостри мерки за сузбивање на илегалната миграција во Соединетите Американски Држави.Новите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Администрацијата на претседателот Доналд Трамп денеска најави нови, поостри мерки, за сузбивање на илегалната имиграција во САД. Новите мерки опфаќаат ...
| | веќе видена | слични

Новините од американската администрација Администрацијата на Трамп денеска најави нова политика која ќе се одрази врз имигрантите кои веќе се наоѓаат во САД да ...
| | веќе видена | слични

Американската влада ќе ги казнува легалните имигранти кои користат социјални програми, како што се бонови за храна, како дел од новата политика. Новата ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 371 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 105 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите правила за мигрантите изгравирани и на Статуата на слободата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: