Операта во Лос Анџелес ќе ги истражи обвинувањата против Пласидо Доминго

8 копии

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвинувањата за сексуално злоставување изнесени од неколку певици и една танчерка против славниот шпански ...
| | веќе видена | слични

Еден од најмоќните и најпопуларни личности во светот на операта, Пласидо Доминго, се соочува со обвинение дека ги принудувал жените да имаат сексуални односи ...
| | веќе видена | слични

Оркестарот во Филаделфија и Операта во Сан Франциско ги откажаа настапите на Пласидо Доминго, а Операта во Лос Анџелес најави истрага, по објавувањето на ...
| | веќе видена | слични

Со децении легендарниот тенор Пласидо Доминго ги принудувал жените на сексуални односи со закана дека ќе ја изгубат работата, а преку професионалните врски во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Еден од најпознатите светски оперски тенори, 78-годишниот Пласидо Доминго, девет жени го обвинуваат за сексаулно вознемирување во текот на триесет години, ...
| | веќе видена | слични

Сепак како што се зборува, постои и друга страна на Пласидо Доминго, не толку восхитувачка. Луѓето кои се долго во негова близина тоа го нарекуваат - “таен ...
| | веќе видена | слични

Еден од најславните и најмоќни мажи во оперскиот свет, со децении се обидувал да ги принудува жените на сексуален однос со нудење работа, а некогаш пак и ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека ја откажува својата средба со данската премиерка Мете Фредериксен, откако скандинавската лидерка јасно ...
сите 120 | | | веќе видена

Последната изјава на ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо со сигурност нема да им се допадне на голманите ширум светот, посебно на оние врвните. Според ...
сите 59 | | | веќе видена

„Продолжува трендот на раст на платите што е уште една потврда дека економијата е стабилна и поставена на здрави основи. Според офцијалните податоци на ...
сите 67 | | | веќе видена

Македонија очекува Косово да ги укине забраните за увоз на компири и мед до крајот на неделава. Имено, до тогаш и косовската Агенција за храна и ветеринарство ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Операта во Лос Анџелес ќе ги истражи обвинувањата против Пласидо Доминго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: