Пожарот на Евија во Грција е вон контрола, медиуми го оквалификуваа како еколошка катастрофа


Неколку илјади пожарникари се борат со шумски пожари во Грција, а најголемиот е на островот Евија, северно од Атина, што се уште е вон контрола. Според денешни ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во 23.3 минути целосно е изгаснат пожарот пожарот што вчера околу 8.30 часот избувна на отворен простор помеѓу селата Буковиќ, Ласкарци и Раовиќ. Со ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Шумскиот пожар кој избувна изутринава околу 10 часот на непристапен терен над скопското селото Буковиќ, меѓу селата Буковиќ, Раовиќ и Ласкарци вечерва е ставен ...
| | веќе видена | слични

Дабова шума, нискостеблести растенија и сува трева горат во пожарот на територија на општина Сарај. Според проценките на скопската противпожарна бригада со ...
| | веќе видена | слични

Делумно е ставен под контрола шумскиот пожар кој избувна утрото околу 10 часот над скопските села Буковиќ, Раовиќ и Ласкарци. „Пожарот над с.Буковиќ е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 733 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 106 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 607 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарот на Евија во Грција е вон контрола, медиуми го оквалификуваа како еколошка катастрофа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: