ЕДЕН ПОВРЕДЕН: Карамбол кај Порта Влае, се судрија четири возила


Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи вечерва во населбата Влае, на булеварот „Партизански одреди“ близу комплексот згради „Порта Влае“. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајна несреќа во која учествувале автомобил од марките „Мерцедес“ и „Пежо“ се случила предмалку кај Качаначки пат во Скопје, информира Според првичните ...
| | веќе видена | слични

Возило кои сообраќало на релацијата Штип – Миладиновци, пред излезот за Куманово, излета од својата лента, ја пробило заштитната ограда и влетало во ...
| | веќе видена | слични
18 копии
12 копии
5 копии

Нешто по 13 часот заврши увидот во сообраќајната незгода на патот Струмица – Валандово пред селото Костурино, по што сообраќајот е нормализиран. Повеќе од два ...
| | веќе видена | слични

Во Сообраќајниот ссервис на Канал 77 по 12 часот е алармирано дека поради сообраќајна незгода е затворен патот Струмица – Валандово пред Костурино. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
сите 833 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 259 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 246 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 298 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДЕН ПОВРЕДЕН: Карамбол кај Порта Влае, се судрија четири возила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: