Ова јадете меѓу оброци за да ослабете

2 копии

Ви се чини дека во последно време сè почесто ја губите битката со стресот, а можете да го ублажите и на природен и вкусен начин. Во тоа, пред сè, можат да ви ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Се верува дека крвната група одредува и некои карактерни особини на личноста, па во некои земји често се бара и во кратката биографија да се наведе која крвна ...
| | веќе видена | слични

Близу 17% од децата и тинејџерите во САД имаат прекумерна телесна тежина. Исто така, се забележува дека тинејџерите и постарите луѓе кои се под стрес поради ...
| | веќе видена | слични

Колку пати досега сте слушнале од повозрасните „Јас на твои години не знаев што е главоболка“ или некои слични коментари? Денес стресот е значително позастапен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 221 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 443 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова јадете меѓу оброци за да ослабете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: