Прелепотице, заедно сме

Не, не ми викај дека е лесно да си жена. Не, не барај да ме спасиш, не ме обинувај, и не очекувај. Пушти ме да бидам, пушти ме да те сакам со цело мое битие. ...
| | веќе видена | слични

Се сеќавам на првиот час во Орце. Да се разбереме, се запишав во општа гимназија со писмен договор со моите, условот беше заврши ја, после крши глава што сакаш ...
| | веќе видена | слични

Таа...таа љубов што удира без најава и прашање. Токму таа што сите граници ги изместува и се раѓаш како нов човек, како некој за кој си знаел дека имаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 549 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 460 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 257 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прелепотице, заедно сме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: