Натопил маица во оцет и ја ставил на мијалникот – еден час подоцна веќе ништо не било исто


Веројатно многу ви смета кога некои дамки на мијалникот и останатите површини не можете лесно да ги отстраните. Но, во продолжение ви претставуваме природно ...
| | веќе видена | слични

Водата од оризот или оризовата вода веќе со векови е популарна во Јапонија бидејќи се користи за нега на кожата, но и за одржување на здравата коса и нокти. ...
| | веќе видена | слични

Оваа купка за стапала ќе ги оживее сувите делови на кожата на вашите стапала, ќе ви помогне при габичните инфекции, ќе ги отстрани непријатните мириси, ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа смеса ќе ви помогне за многу кожни болести, а може да ве заштити и од рак на кожа. Еве за што се работи. Станува збор за така наречениот „цен балзам„ кој ...
| | веќе видена | слични

Кога правите лимонада, во никој случај немој да ја фрлајте кората од лимонот затоа што сепак може да извлечете многу придобивки од неа. Поради есенцијалните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1382 тестирања, а регистрирани се 198 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-12, Дебар-1, Штип-21, Прилеп-2, ...
сите 333 | | | веќе видена

Излезноста на избирачките места до 19 часот според последните информации на ДИК на ниво на Македонија изнесува 45.77% во сите шест изборни единици. Обработени ...
сите 270 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Натопил маица во оцет и ја ставил на мијалникот – еден час подоцна веќе ништо не било исто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: