Во Црна Гора казна и до 20.000 евра за пушење во затворен простор

8 копии

Кога еден пушач ќе реши да ги батали цигарите, се служи со секакви трикови, средства и начини за да успее во намерата да се откаже од пушењето. Се користат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Црногорскиот закон за ограничувања на употребата на производи од тутун, според кој ќе се забрани пушење во затворен простор, влегува во сила в среда и секој ...
| | веќе видена | слични

Шведска е на чекор поблиску да стане земја без чад од цигари, откако изминатиот месец беа донесени нови закони кои се однесуваат на пушење на јавни места. Од 1 ...
| | веќе видена | слични

Останато

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 292 | | | веќе видена

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора казна и до 20.000 евра за пушење во затворен простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: