Роналдо има намера да го испише своето име во историјата на фудбалот

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо изјави дека е мотивиран да освои нови награди. Португалецот е петкратен освојувач на „Златната топка“ и нема намера ...
| | веќе видена | слични

Португалецот бил мета на повеќе гиганти од Европа пред да потпише со Манчестер јунајтед кој „загризал“ во вистински момент во трката за драгоцениот потпис на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо живеел во сиромаштија во Мадеира каде што и се родил, ама благодарение на талентот за фудбал денес е еден од најплатените фудбалери во ...
| | веќе видена | слични

Португалецот Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери на денешницата изјавил дека би можело да ја заврши својата кариера следната година затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо кажа нешто што сигурно нема да им се допадне на голманите ширум светот, посебно на оние врвните. Според ...
| | веќе видена | слични

Во интервјуто за португалската телевизија „ТВИ“, во кое говорел за својата иднина Кристијано Роналдо, направил осврт и состојбите што владеат во денешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во големо интервју за „ТВИ“, Кристијано Роналдо меѓудругото открива каков бил порано кога ќе загубел меч.Кристијано Роналдо никогаш не сака да губи, но порано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на Јувентус Кристиано Роналдо ги коментираше случувањата во денешниот фудбал и големите суми кои клубовите ги трошат за купување на нови фудбалери. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 268 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 188 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Роналдо има намера да го испише своето име во историјата на фудбалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: