Деби од соништата за Де Роси во Бока, гол и овации од „Ла Бомбонера“ (ВИДЕО)


Даниеле Де Роси утрово имаше деби од соништата за Бока Јуниорс, Италијанецот постигна гол и доби овации од „Ла Бомбонера“ на дуелот со Алмагро во Купот на ...
| | веќе видена | слични

На средбата од U21 првенството во Колумбија, публиката имала прилика да го види најдобриот погодок оваа сезона, а сосема сигурно и еден од најдобрите на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финалната етапа од колумбискиот шампионат до 21 година ни приреди вистинско изненадување откако Андерсон Диаз постигна еден од најдобрите голови кои сме ги ...
| | веќе видена | слични

Даниеле Де Роси утрово дебитраше за Бока Јуниорс и веднаш постигна гол, сепак мечот се покажа како кошмарен откако гигантот беше елиминиран на пенал во Купот ...
| | веќе видена | слични

Даниеле Де Роси дебитираше со гол за Бока јуниорс, но комплетниот впечаток му го расипаа играчите на второлигашот Алмагро со сензационална победа во меч од ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот италијански фудбалер Даниеле Де Роси постигна гол на дебито за Бока Јуниорс. Во натпреварот од аргентинскиот куп Бока на изненадување на сите беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

По настаните од 27 април истрагата веднаш беше растрчана да ги обезбеди снимките од безбедносните камери во собранието, а истите подоцна Рускоска при судењето ...
сите 184 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 105 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Господине Јанушев, аферата „Рекет“ е во полн ек. Најмногу избувна по објавувањето на снимките во електронското издание на италијанскиот весник „Ла верита“. ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деби од соништата за Де Роси во Бока, гол и овации од „Ла Бомбонера“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: