Африканска свинска чума потврдена во Србија


Ловџиите контра дел од мерките на Владата за спречување на појавата на африканската чума. Од ловечката федерација за ТВ 24 велат дека не гледаат потреба од ...
| | веќе видена | слични

 Сетот мерки кои вчера ги донесе владиниот тим во кој се вклучуваат активно три министерства позитивно се оценети од здружението на одгледувачи на свињи кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рок од 10 дена 4000 диви свињи треба да бидат застрелани, а околу 18.000 домашни, заклани. Ова се радикалните мекри кои ги презема Владата со цел заштита од ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе одлука во рок од 10 дена 4.000 диви свињи да бидат застрелани, а заклани околу 18.000 домашно одгледувани. Вакви радикални мерки презема ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата на Република Македонија и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство излегоа со низа мерки кои државата ги предлага а во врска ...
| | веќе видена | слични

Отповикување на владините мерки за отстрел на диви свињи со цел заштита од свинска чума, побараа од друштвото за заштита на животните, Анима Мунди. Според нив, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настрана од партиските препукувања за тоа кој ќе формира влада, една интересна најава во денешното партиско соопштение на СДСМ, може да вознемири многу судии. ...
сите 523 | | | веќе видена

Повеќе од 60 лица се уште се водат како исчезнати во Бејрут, четири дена по експлозијата во пристаништето, во која загинаа повеќе од 150 лица, изјави денеска ...
сите 465 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 256 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба да се финализира во ...
сите 242 | | | веќе видена

Роднини и пријатели трет ден по ред интензивно го пребаруваат пределот околу Белештевска Река во Повардарието и трагаат по Спасе Димовски, за кого веќе ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Африканска свинска чума потврдена во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: