Бела Хадид во новата кампања на Мајкл Корс


По ангажирањето на слаби манекенки, познатиот бренд Келвин Клајн се сврте кон по “корпулентни“ модели. Имено, ангажирана е пејачката со корпулентни димензии ...
| | веќе видена | слични

Наоми во својата 30-годишна модна кариера, во својот животопис запишала мноштво култни модни снимања, насловни страници и ревии, но ниту еднаш не била заштитно ...
| | веќе видена | слични

Paws Up, ранчот во Монтана, служеше како одлично место за снимање на есенската кампањата на модната куќа Miu Miu, …Каде како главни актерки се се појавуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

За десетина дена владиниот предлог Закон за јавно обвинителство со кое треба да се реши статусот на СЈО ќе се најде пред пратениците на собраниска седница. По ...
сите 292 | | | веќе видена

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бела Хадид во новата кампања на Мајкл Корс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: