На руските научници им се ограничени контактите со странски колеги

2 копии

Руските научници добија нови владини препораки за наметнување големи ограничувања на нивните контакти со странски колеги. За многу руски научници, тие пречки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руските научници остро ја критикуваа одредбата на Кремљ за рестрикција на нивните средби со странски научници, додека пак рускиот државен врв се правда дека ...
| | веќе видена | слични

Идејата да се има максимална власт при минимална одговорност се чини дека цврсто завладеала со умовите на чиновниците. Не само кај нас. Одговорноста да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот ...
сите 1003 | | | веќе видена

Катица Јанева и Зоран Заев се лице и опачина на иста паричка која што значи криминал. Катица Јанева е рекетарот на Зоран Заев, а Заев e човекот кој и даде ...
сите 324 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседател на месна заедница Шупли Камен и државен водостопански инспектор, вчера во различно време, пријавиле во кумановската полиција дека биле нападнати, ...
сите 309 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 273 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 222 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 230 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На руските научници им се ограничени контактите со странски колеги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: