Гласањето за недоверба на италијанската Влада пролонгирано до 20 август


Гласањето за недоверба на италијанската Влада на премиерот Џузепе Конте закажано е за 20 август, одлучи Парламентот. Датумот за гласање е договорен помеѓу ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии

Италијанскиот претседател Серџо Матарела ја прифати оставката на премиерот Џузепе Конте и денеска ќе почне консултации со лидерите на партиите за пронаоѓање ...
| | веќе видена | слични

За францускиот претседател Емануел Макрон, еден од најмоќните и највлијателните луѓе во Европа, патот до стекнување на поголемо влијание и политичка моќ во ...
| | веќе видена | слични

Претседатеот на Италија, Серѓо Матарела, ја прифати оставката на премиерот Ѓузепе Конте и денеска ќе почне консултации со партиските челници за надминување на ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот претседател Серџо Матарела ги започнува разговорите со политичките партии за наоѓање начини за излегување од политичката криза, откако во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гласањето за недоверба на италијанската Влада пролонгирано до 20 август

Од:
До кого (е-маил):
Порака: