ДВЕ СПЕЦИЈАЛНИ ОБВИНИТЕЛКИ ПРОПЕАЈА: За Катица Јанева не се открива дали и кога ќе биде повикана на распит во ЈО за Рекет


Во Обвинителството за организиран криминал од почетокот на неделава изјави за случајот „Рекет“ дадоа специјалните обвинителки Лиле Стефанова и Елизабета ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Адвокатот Павлески се откажува од Панделевски – Ќе ја застапува само Катица Обвинителката Вилма Рускоска која вечерва и одреди 30. дневен притвор на Катица ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Катица Јанева оди во притвор. Од вечерва па во следните 30 дена таа ќе се наоѓа во истражниот затвор во Шутка.Јанева доби притвор како третоосомничена во ...
| | веќе видена | слични

Боки 13 и Зоран Милевски Кичеец со помош на Катица Јанева изнудиле 1,5 милиони евра од скопскиот бизнисмен Орце Камчев. Од сведок, шефицата на СЈО од денеска е ...
| | веќе видена | слични

Полициското комбе пред малку го напушти Кривичниот суд , по што Катица Јанева замина во затворот во Шутка. Судија на претходна постапка и одреди 30 дневен ...
| | веќе видена | слични

Триесетдневен притвор е одреден за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Притворот го бараше Јавното обвинителство поради основано сомнение дека Јанева ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВЕ СПЕЦИЈАЛНИ ОБВИНИТЕЛКИ ПРОПЕАЈА: За Катица Јанева не се открива дали и кога ќе биде повикана на распит во ЈО за Рекет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: