Манчестер Сити се извлече, може да носат играчи, удрени се само по џеб

Шампионот на Англија, Манчестер Сити нема да биде казнет со забрана за доведување нови играчи поради кршењето на ФИФА правилата во врска со трансферите на ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити помина добро, за прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години доби само парична глоба и ќе треба да плати 370.000 швајцарски ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити е казнет од ФИФА поради прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години, „граѓаните“ поминаа само со парична глоба. Англија ...
| | веќе видена | слични

Шампионите на Англија, Манчестер Сити избегнаа забрана за трансфери, иако ФИФА објави дека „граѓаните“ ги прекршиле трансфер правилата при пријавување на ...
| | веќе видена | слични

Англискиот шампион Манчестер сити успеа да избегне тешки казни од страна на УЕФА поради незаконско договарање на трансфери на фудбалери помлади од 18 години. ...
| | веќе видена | слични

Долгата и исцрпна истрага која ја водеше ФИФА против Манчестер Сити беше протолкувана како голема можност „граѓаните“ да заработат жестока казна од светската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчестер Сити се извлече, може да носат играчи, удрени се само по џеб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: