Последната недела од распустот голема забава во Аеродором

Со затворањето на традиционалниот летен скопски културен фестивал „Скопско лето“, на 31 јули, културните настани во македонската метропола се поретко ги има. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со феноменални концерти на најпознатите македонски изведувачи Ефто Пупиновски, Дани Димитровска и КУД „Китка“ вчеравечер во верско - рекретивниот центар Три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Десетина дена пред одржување на манифестацијата „Каменичко Културно Лето 2019“, еден од најмасовните музички настани кој по 11-пат ќе се одржи во Македонска ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од Општината, покрај македонските Анета и група Молика, 2 Бона и локалниот бенд Риплеј, потврдени се и настапите на српската музичка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Три круши во селото Драчево денеска почнува Културното лето на Општина Кисела Вода. До 31 август, жителите на Општина Кисела Вода ќе имаат можност да ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Националната установа Театар Комедија започна да снима документарен филм за големата актерка Анче Џамбазова. Од театарот велат дека овој филм ќе биде под ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 212 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена

Излезноста на избирачките места до 19 часот според последните информации на ДИК на ниво на Македонија изнесува 45.77% во сите шест изборни единици. Обработени ...
сите 272 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 98 | | | веќе видена

Дојде и 15 јули денот кога македонскиот народ може да си го даде својот глас, јас се надевам на убедлива и сигурна победа на ВМРО-ДПМНЕ, може тоа да се види ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последната недела од распустот голема забава во Аеродором

Од:
До кого (е-маил):
Порака: