„Ла Опера“ со истрага за обвиненијата за сексуално злоставување против Доминго

8 копии

Операта во Лос Анџелес соопшти дека ќе ги истражи обвиненијата за сексуално злоставување изнесени од неколку жени против славниот оперски пејач Пласидо ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата од „Луди 70-ти“, Дени Мастерсон, доби четири тужби за силување и сексуална злоупотреба. Истите жени ја тужат и скиентолошката црква. Тужбите ги ...
| | веќе видена | слични

Четири жени го тужеле актерот Дени Мастерсон, обвинувајќи го дека е злоставувач и силувач. Покрај Дени, тие ја тужеле и Скиентолошката црква, бидејќи актерот ...
| | веќе видена | слични

Еден од најмоќните и најпопуларни личности во светот на операта, Пласидо Доминго, се соочува со обвинение дека ги принудувал жените да имаат сексуални односи ...
| | веќе видена | слични

Оркестарот во Филаделфија и Операта во Сан Франциско ги откажаа настапите на Пласидо Доминго, а Операта во Лос Анџелес најави истрага, по објавувањето на ...
| | веќе видена | слични

Со децении легендарниот тенор Пласидо Доминго ги принудувал жените на сексуални односи со закана дека ќе ја изгубат работата, а преку професионалните врски во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од најпознатите светски оперски тенори, 78-годишниот Пласидо Доминго, девет жени го обвинуваат за сексаулно вознемирување во текот на триесет години, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 273 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 217 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 144 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ла Опера“ со истрага за обвиненијата за сексуално злоставување против Доминго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: