Секојдневни грешки кои ги прават родителите, а се опасни за децата во лето

 Сончање, базени, освежителни сокчиња – како родителите несвесно може да им наштетат на децата во лето, сакајќи го само доброто за нив? Навидум летото ...
| | веќе видена | слични

Можеби ви се чини како добра идеја да имате шише со вода во вашиот автомобил, но во лето тоа може повеќе да ви наштети, отколку да ви користи. Ако надвор е 30 ...
| | веќе видена | слични

Во текот на летото, ние сме најмногу загрижени за заштита на нашата кожа, правилно негување и избегнување на сончање. Ние нанесуваме крема за сончање со висок ...
| | веќе видена | слични

Козметичките производи со заштитен фактор се разликуваат според висината на факторот, водоотпорноста и фотостабилноста. Изборот на средството и како ќе го ...
| | веќе видена | слични

Луѓето воглавно ги користат истите пластични шишиња од вода или сок, повеќе пати, не знаејќи дека тоа може да биде отровно. Меѓутоа некои амбалажи се наменети ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
сите 416 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 267 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секојдневни грешки кои ги прават родителите, а се опасни за децата во лето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: