Како нашиот државен долг надмина 100 милијарди денари?


7 копии

Германија денеска за првпат ќе емитува 30-годишна државна обврзница со каматна стапка од нула отсто. Продажбата на обврзницата, како што се очекува, ќе се ...
| | веќе видена | слични

Германија за прв пат ќе издаде 30-годишна државна обврзница чија каматна стапка ќе биде нула процент, јавуваат медиумите. Продажбата на обврзницата се очекува ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател, Доналд Трамп оствари конференциски повик со директорите на трите најголеми американски банки за време на остриот пад на берзата во ...
| | веќе видена | слични

На светските берзи цените на акциите опаднаа и минатата недела, трета по ред, што е последица на стравувањето на инвеститорите дека најголемите светски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонија ја надмина Кина во јуни како најголем странски сопственик на американски државни хартии од вредност. Од мај годинава, Јапонија додаде на своето ...
| | веќе видена | слични

Во јуни годинава Русија инвестирала 10,8 милијарда долари во американските обврзници, продолжувајќи го трендот на намалување на ваквите вложувања, покажуват ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нови 120 случаи на Ковид-19 вчера беа регистрирани од направени 1.367 тестирања во претходното деноноќие. Пет лица починаа, од кои по двајца од Скопје и Тетово ...
сите 368 | | | веќе видена

Претставниците на СДСМ на денешните средби во рамки на предизборната кампања, зборуваа за концептот „Едно општество за сите“, европските перспективи на ...
сите 461 | | | веќе видена

Оваа изборна кампања, повторно јасно и прецизно ја покажа разликата меѓу СДСМ и коалицијата Можеме и ВМРО-ДПМНЕ. Од една страна е нашиот концепт што води ...
сите 417 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Германија.Пендаровски оцени дека ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како нашиот државен долг надмина 100 милијарди денари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: