Савески за Фактор: Наивно е да мислиме дека Боки13 е мозок на „Рекет“

Премногу наивно е да мислиме дека Бојан Јовановски е мозокот на операцијата „Рекет“, коментира за Фактор докторот по политички науки Здравко Савески. Тој ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот весник Ла верита, кој објави повеќе снимки од аферата Рекет, најавува дополнителни докази кои потврдуваат директна контрола од страна на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот весник „Ла верита“ најавува дополнителни докази кои потврдуваат директна контрола од страна на државниот врв врз активностите околу изнудувањето, ...
| | веќе видена | слични

Притвор од 30 дена за шефицата на СЈО, фаворитот на ЕУ и Могерини во Македонија, вмешана во коруптивен скандал кој може да ја собори социјалистичката влада. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аферата „Рекет“ и денеска осамна на насловната страница на италијанскиот весник „Ла верита“. Текстовите што ги објавуваше новинарот на „Ла верита“ Ларис Гајзер ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Савески за Фактор: Наивно е да мислиме дека Боки13 е мозок на „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: