АНАЛИЗА : Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

По силните пораки на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, јавноста, меѓународната заедница, меѓу кои и амбасадата на САД за нов почеток на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

СДСМ на чело со Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и понатаму продолжуваат да ги лажат граѓаните во државата. Не им беа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

СДСМ преку партиски соопштенија и лажни мерки ја дефокусира јавноста. Време е Царовска наместо да се фали, да каже за кои новотоворени објекти станува збор и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ и Зоран Заев и понатаму продолжуваат со ширење на лаги и манипулации. Ова е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ околу веста дека СДСМ граделе и опремувале 43 ...
| | веќе видена | слични

Како што се расплеткува клопчето за расчистување на криминалите, така во редовите на ВМРО-ДПМНЕ се повеќе расте нервозата. Во таква нервоза и очај, пратеникот ...
| | веќе видена | слични

Централниот oдбор за активирање на Партијата за демократски просперитет (ПДП) со посебно внимание и грижа ги следи корупциските и криминални скандали на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 1185 | | | веќе видена

Владата тоне во корупција и во афери, а институциите се политички притиснати и парализирани, истакна денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.Тој ...
сите 480 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 616 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 40 | | | веќе видена

Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНАЛИЗА : Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: