КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. седум маченици Макавеи, нивната мајка Соломонија и свештеникот Елеазар

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 1 август. Денеска е Св. седум маченици Макавеи, нивната мајка Соломонија и свештеникот Елеазар. Сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

Денес се одбележува Откривање и пренос на моштите на Светиот првомаченик и архиѓакон Стефан. Верниците го посетуваат манастирот Свети Стефан во Охрид. Житие: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАЛЕНДАР НА МПЦ: Денеска е Св. седум маченици Макавеи, нивната мајка Соломонија и свештеникот Елеазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: