Героски: Оваа влада веќе трпи политички последици, а ова вечерва не смее да пројде без тврда реакција!

Загрижен сум каде сево ова води, но пак ќе речам извесна нервоза треба да има во премиерот за да дојде до ваква во крајна линија дискриминирачка изјава и во ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Салиу ги праша шарените реолуционери кои го фарбаа Скопје пред неколку години, дали им остана уште боја за да му позајмат. Хеј #шарени ви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Ѓорѓи Спасов и новинарот Бранко Героски преку Фејсбук си разменија комплименти во врска со случувањата по изјавата на Зоран Заев за “педери и суетни ...
| | веќе видена | слични

Денешниот испад на премиерот ќе ни биде смешен уште неколку саати, се додека не сфатиме колку е сериозно тоа што го направи Како припадник на етничка група ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 467 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Героски: Оваа влада веќе трпи политички последици, а ова вечерва не смее да пројде без тврда реакција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: