Кој идиот ја одбрана страната за шутирање? Звезда по 22 пенали во плеј-оф од ЛШ (ВИДЕО)


Драмата во Данска и припадна на Црвена звезда, шампионот на Србија по трагикомични пенали и дури 22 удари од белата точка го елиминираше Копенхаген и се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По извонредниот настап на мечот против Копенхаген, кога преку пенали, Црвена Звезда дојде до пласман во последното коло од квалификациите за ЛШ, го испофалија ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот медиум „Метро Спорт“ излезе со насловна страница „УЕФА Мафија“, како реакција на судењето на англискиот арбитер Крејг Поусон, кој досуди три пенали за ...
| | веќе видена | слични

Црвена Звезда ги надмина сите непријатности на гостувањето во Данска и успеа да се пласира во бараж колото за пласман во Лигата на шампионите, но покрај тоа ...
| | веќе видена | слични

Црвена Звезда вчера се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите посл една од најлудите пенал серии во историјата на фудбалот. Звезда ремизираше 1:1 со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 469 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој идиот ја одбрана страната за шутирање? Звезда по 22 пенали во плеј-оф од ЛШ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: