Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации


Црвена Звезда ќе ја гледаме во последното бараж коло за пласман во Лигата на шампионите, откако оваа вечер ја доби трилер драмата со Копенхаген на гостински ...
| | веќе видена | слични

По извонредниот настап на мечот против Копенхаген, кога преку пенали, Црвена Звезда дојде до пласман во последното коло од квалификациите за ЛШ, го испофалија ...
| | веќе видена | слични

Дел од српските медиуми објавија информација дека раководството на Јанг Бојс не им продава билети на српските иселеници во Швајцарија, кои сакаат да ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот медиум „Метро Спорт“ излезе со насловна страница „УЕФА Мафија“, како реакција на судењето на англискиот арбитер Крејг Поусон, кој досуди три пенали за ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во фудбалската Лига на шампиони синоќа се одиграа реваншите од третата квалификациска рунда по која се формираа двојките за 4.коло. Изненадувања се ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб вчера, на крилата на нашиот репрезентативец Аријан Адеми стигна до убедлива победа против Ференцварош од 4:0 и со тоа се пласираше во плеј-офот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ремито 1:1 на домашен терен се покажа само како загревање за Динамо Загреб кој беше апсолутен фаворит во третото коло од ЛШ против Ференцварош. На реваншот го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: