Гол и асистенција за Адеми – Динамо го растури Ференцварош (Видео)


Аријан Адеми одигра капитенски за Динамо Загреб, а неговиот клуб ќе игра двомеч со Розенборг за пласман во Лигата на шампионите, по победата вечерва против ...
| | веќе видена | слични

Во фудбалската Лига на шампиони вчеравечер и вечерва на програмата се првите средби од последното квалификациско коло за влез во групната фаза Екипите на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Аријан Адеми може да биде и вториот македонски репрезентативец кој во новата натпреварувачка сезона ќе биде дел од елитната Лига на шампиони. Покрај Елиф Елмас ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб има план да доведе поранешен фудбалер на Милан и Барселона доколку обезбеди пласман во групната фаза од Лигата на шампионите. Бразилскиот медиум ...
| | веќе видена | слични

Динамо Загреб пред сензационален трансфер. Во фудбалскиот свет Динамо Загреб е познат како клуб кој остварува голема заработка од продажбата на своите играчи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 418 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 345 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 132 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 166 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гол и асистенција за Адеми – Динамо го растури Ференцварош (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: