Со вонреден лов ќе се намалува популацијата на диви свињи во земјава


Почнува вонреден отсрел на дива свиња. Ловците се мобилизираат. Државата бара од нив да ја намалат популацијата на овие животни, кои лесно можат да ја пренесат ...
| | веќе видена | слични

Ловџиите контра дел од мерките на Владата за спречување на појавата на африканската чума. Од ловечката федерација за ТВ 24 велат дека не гледаат потреба од ...
| | веќе видена | слични

 Сетот мерки кои вчера ги донесе владиниот тим во кој се вклучуваат активно три министерства позитивно се оценети од здружението на одгледувачи на свињи кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рок од 10 дена 4000 диви свињи треба да бидат застрелани, а околу 18.000 домашни, заклани. Ова се радикалните мекри кои ги презема Владата со цел заштита од ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе одлука во рок од 10 дена 4.000 диви свињи да бидат застрелани, а заклани околу 18.000 домашно одгледувани. Вакви радикални мерки презема ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата на Република Македонија и Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство излегоа со низа мерки кои државата ги предлага а во врска ...
| | веќе видена | слични

Отповикување на владините мерки за отстрел на диви свињи со цел заштита од свинска чума, побараа од друштвото за заштита на животните, Анима Мунди. Според нив, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 221 | | | веќе видена

На патот Чашка – Велес, после железничкиот премин во населба Превалец, вчера во 15.45 часот било пријавено дека патничко возило „рено клио“, со велешки ...
сите 221 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 341 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 215 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 59 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со вонреден лов ќе се намалува популацијата на диви свињи во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: