Заев не размислува за оставка и предвремени избори

8 копии
7 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети тврди дека партнерството меѓу ДУИ и СДСМ функционира без проблеми.Секако дека имаме и разлики. Секако дека има и предрасуди од некој ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии

Вакви се калкулациите на премиерот Зоран Заев, кој во неговото прво појавување по избивањето на корупцискиот скандал „Рекет“, каде се споменуваше неговото име ...
| | веќе видена | слични

Сите партии кои сметаат на победа на следните избори, треба да расчистат со своите грешки, за да можат да одат напред, велат соговорници за Гласот на Америка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев не размислува за оставка и предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: