Заев – Хан: Институциите се должни брзо и ефективно да ги расчистат актуелните случаи


Премиерот Зоран Заев во телефонски разговор со еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, вчера попладне го информирал комесарот за напорите и мерките кои ...
| | веќе видена | слични

За францускиот претседател Емануел Макрон, еден од најмоќните и највлијателните луѓе во Европа, патот до стекнување на поголемо влијание и политичка моќ во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи и министерот за надворешни работи Никола Димитров во Данска се состанаа со министерот за надворешни работи, Јепе Кофод и со Вибеке ...
| | веќе видена | слични

Османи и Димитров во Данска по поддршка за датум за преговори со Европската Унија . Вицепремиерот задолжен за европски прашања и министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Според развојот на настаните тешко е дека тие за една недела ќе седнат, а уште помалку да најдат компромис за законот, кој е еден од клучните за да добиеме ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Статусот на реформите, преговорите за идниот статус на СЈО кои се во тек, како и случајот „Рекет“, беа теми на денешните одделни средби на вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

„Има, како и секаде, една одредена мала група корумпирани луѓе коишто работат тука и коишто успеваат да „бутнат“ по некој телефон. Ние вршиме редовни контроли, ...
сите 206 | | | веќе видена

Фотографија од записник со исказ на бизнисменот Јордан Камчев од истрагата за случајот „Рекет“, објавена во дел од порталите кои воедно и го прераскажуваат ...
сите 132 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ш.(38) од село Асамати, Ресенско, поради „фалсификување исправа“, казниво по член 378 став1 од Кривичниот законик. ...
сите 59 | | | веќе видена

Во текот на целиот летен преоден рок трае трансфер сапуницата поврзана околу заминувањето на Нејмар од редовите на ПСЖ. Во моментов два тима се главни фаворити ...
сите 142 | | | веќе видена

Наместо борба против криминалот, гледаме дека Владата се занимава со тужби против новинари и медиуми, а Македонија продолжува да тоне, објави на Фејсбук ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Хан: Институциите се должни брзо и ефективно да ги расчистат актуелните случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: