Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје


6 копии

Мажот имал нож и му била пронајдена муниција во неговиот автомобил, но без огнено оружје. Според тајната служба, човекот разговарал неповрзано и агентите не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓани во австралискиот град Сиднеј го спречија налетот на вооружен напаѓач. Вооружен маж денес е уапсен во централниот ден на Сиднеј, Австралија, откако со ...
| | веќе видена | слични

Останато

На градскиот плоштад во Тетово голем број граѓани се собраа на протест по повикот упатен од организациски одбор на социјалните мрежи во знак на незадоволство и ...
сите 346 | | | веќе видена

Невеста позира во венчаница во Бејрут, а потоа одекна експлозија. Исраа Себлани се наоѓала пред хотелот со сопругот во моментот на експлозијата во која загинаа ...
сите 399 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 279 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден“-Тирана по повод Илинден упатија честика до сите Македонци. Почитувани Македонци и Македонки во Албанија, татковина Македонија и ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската полиција уапси Косовец и заплени арсенал оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: