Оставки нема, предвремени избори најрано во октомври догодина

Вакви се калкулациите на премиерот Зоран Заев, кој во неговото прво појавување по избивањето на корупцискиот скандал „Рекет“, каде се споменуваше неговото име ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Лидерот на ДУИ Али Ахмети тврди дека партнерството меѓу ДУИ и СДСМ функционира без проблеми.Секако дека имаме и разлики. Секако дека има и предрасуди од некој ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии

Сите партии кои сметаат на победа на следните избори, треба да расчистат со своите грешки, за да можат да одат напред, велат соговорници за Гласот на Америка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставки нема, предвремени избори најрано во октомври догодина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: