Huawei Развојна конференција – Градење екосистеми и привлекување партнери

Во меморандум испратен до вработените, првиот човек на Хуавеи, Рен Женгфеи, порачува дека компанијата треба да биде се издигне на ниво за војна, за да се ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за трговија, Вилбур Рос, изјавил дека влатата на САД ќе ја продолжи привремената лиценца на Хуавеј за 90 денови, што на кинеската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека поради националната безбедност не сака САД да соработува со кинеската технолошка компанија „Хуавеј“, дури ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Компанијата Huawei развива услуга на мапирање дизајнирана да парира на Google, но, на поинаков начин. Услугата е наменета за девелоперите на софтвер, што значи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 259 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 208 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Huawei Развојна конференција – Градење екосистеми и привлекување партнери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: