Лиле Стефанова 5 часа на распит во Јавното обвинителство


По приведувањето на Катица Јанева, шефицата на Специјалното јавно обвинителство, се отвори прашањето за тоа кој сега ќе раководи со СЈО. Според законската ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Кpивичниот суд, Владимир Панчевски контра државниот обвинител Љубомир Јовески, кој денеска рече дека сега Советот на јавни ...
| | веќе видена | слични

За мислењето на Јавниот в.д. обвинител Љубомир Јовевски кој најави дека Советот на јавни обвинители ќе назначи в.д. претседател на местото на Катица Јанева, ...
| | веќе видена | слични

Јавниот обвинител Љубомир Јовески одговарајќи на прашање рече дека согласно Законот сo кој е основано СЈО се уште има мандат и доколку Јавниот обвинител кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 515 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 122 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 194 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лиле Стефанова 5 часа на распит во Јавното обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: