Почина српскиот сценарист Гордан Михиќ


2 копии

Славниот српски сценарист, драмски писател и режисер Гордан Михиќ почина во 80. година од животот. Веста за смртта ја пренесе неговата ќерка, актерката Ивана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Легендарниот српски сценарист, драмски писател и режисер Гордан Михиќ почина на 80 години во неделата наутро после кратко боледување, соопшти неговото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прославениот српски сценарист и драмски писател, Гордан Михиќ почина на 11 август на 80-годишна возраст. Веста за смртта на Твитер ја објави неговата ќерка, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“. Ова е денешниот фејсбук-пост на обвинителката Ленче Ристоска, без ...
сите 714 | | | веќе видена

„На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се сретнал со еден од осомничените во случајот „Рекет“, ...
сите 238 | | | веќе видена

Вести во фокусот на Фактор ова утро... * Како „тркала“ ОИЛКО? ОИЛКО, транспортна компанија специјализирана за превоз на запаливи материи, во првите шест месеци ...
сите 151 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Пред да се случи кобниот момент кога осомничениот кој е во притвор извадил нож и му го забил во гради на момчето Никола.Х од скопско Ново Лисиче, се случувала ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина српскиот сценарист Гордан Михиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: