Како е добиена дозволата за детска кардиохирургија


9 копии

На Клиниката Жан Митрев вчера е примено новороденче со телесна тежина од 1,2 килограми во нестабилна состојба, кое по 22 дена поминати на интензивна нега, е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од клиниката Жан Митрев ја информираат јавноста дека таму непречено продолжуваат да се изведуваат сите услуги поврзани со вродените срцеви мани на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) обезбеди нов апарат ...
| | веќе видена | слични

Откако детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски заедно со уште неколку педијатри и анестезиолози си занимаа од клиниката „Жан Митрев“ отворено е и прашањето ...
| | веќе видена | слични

Здравствените инспектори не нашле ништо спорно во работењето на приватната болница „Жан Митрев“. Откако антикорупциска отвори предмет за случајот со детската ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 403 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Четиринаесетдневната вонредна состојба завршува в сабота, а партиите се уште се без договор за датум за избори. Владата прави проценка дали ќе бара ...
сите 419 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

Од денешните 14 новозаболени во Скопје, шест се во Бутел, два во Чаир, еден во Карпош, Кисела Вода, Студеничани, Сопиште, Ѓорче Петров и Арачиново, истакна ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како е добиена дозволата за детска кардиохирургија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: