Јанушев: Заев е во Македонија веќе неколку дена


4 копии

Денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот соработник на Зоран Заев, тоа е Катица Јанева. Завршува обвинителската кариера на ...
| | веќе видена | слични

„Скандалозно, па дури и смешно е тврдењето на Јавното обвинителство дека двајцата осомничени барале 8 милиони евра, а Катица Јанева која ја завршила практично ...
| | веќе видена | слични

Приведувањето на Катица Јанева требаше да се случи првиот ден од скандалот „Рекет“. Од излегувањето на скандалот до денес поминаа повеќе од 40 дена и тоа е ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ во денешната реакција по апсењето на специјалната обвинителка Катица Јанева за случајот „Рекет“, смета дека приведувањето требаше да се случи уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Завршува кариерата на првиот човек на Зоран Заев, Катица Јанева, велат до ВМРО ДПМНЕ. - Нејзиното приведување требаше да се случи уште првиот ден. Таа е само ...
| | веќе видена | слични

Завршува обвинителската кариера на Јанева за која премиерот Заев тврдеше дека е човек со кредибилитет позади кој самиот тој Зоран Заев седи и ја поддржува. ...
| | веќе видена | слични

Нејзиното приведување требаше да се случи уште првиот ден, изјави Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ за специјалната јавна обвинителка во оставка, Катица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
сите 833 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 259 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 231 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 298 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанушев: Заев е во Македонија веќе неколку дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: