Еден починат од труење со храна, две деца во болница во Хрватска


Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се подобрува здравствената состојба на 14-годишно девојче кое пред пет дена беше затруено со јаглерод моноксид (СО) на брод во Хвар. Тоа е преместено од ...
| | веќе видена | слични

Шестмина Италијани, меѓу кои и две деца на возраст од 5 и 14 години, се во индyциpана кoма во болница во Сплит. Тие вдишале јаглерод моноксид заради нeисправно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Девојчето (11) и нејзиниот брат (5), кои беа отруени од јаглерод моноксид на јахта на Хвар, се подобри, нивната состојба е стабилна, но тие и понатаму се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шестмина Италијани меѓу кои и две деца на возраст од 5 и 14 години се во индуцирана кома , откако вдишале јаглероден моноксид од неисправно наместениот ...
| | веќе видена | слични

Италијаните требало да поминат осум дена на крстарење по Јадранот со јахта , на која пред неколку дена и бил поставен новиот генратор. Но токму генераторот на ...
| | веќе видена | слични

Три возрасни лица кои биле примени во сплитскиот Клинички центар поради труење со храна се во стабилна состојба, додека симптомите кај две мали деца се потешки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сопственикот и капетанот на бродот на кој едно лице почина во Хвар поради труење со јаглерод моноксид и две деца се животозагрозени беа уапсени во средата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 441 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

 Иако понекогаш разводот е подобра опција од токсичен брак, сепак кога имате деца, може да остави последици на кои родителите не секогаш обрнуваат внимание. ...
сите 164 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен и западен правец.Минималната температура ќе биде ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден починат од труење со храна, две деца во болница во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: