По експлозијата на ракета нивото на радијација во Северодвинск зголемено, наредена евакуација


Зголемено е ниво на радијација во рускиот град Северодвинск откако на 8 август во блиската воена база се случи несреќа во текот на тестирањето на ракета. ...
| | веќе видена | слични

Фајненшел тајмс Неколку дена по експлозијата на нуклеарната ракета, во која загинаа петмина и имаше неколкумина ранети, властите ги известија жителите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешкото тело за нуклеарна безбедност регистрира мали количини на радиоактивен јод во воздухот во Северна Норвешка, неколку дена по експлозијата за време на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Неопасни количества честички од радиоактивен јод откриени во покраината Финмарк, во северна Норвешка на границата со Русија, се анализираат една седмица по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Норвешка анализира откриени мали количини на честици од радиоактивен јод во воздухот на северот од земјата, неколку дена по смртоносната експлозија за време на ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата во руската база за лансирање на проектили во селото Нионокс предизвика покачување на нивото на радијација, по што во јавноста се појавија сомнежи ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата во руската база за лансирање на проектили во селото Нионокс поттикна шпекулации, теории на заговор и поистуветување на инцидентот со нуклеарната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 367 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Обвинителката која е дел од тимот на Катица Јанева, Ленче Ристовска преку социјалните мрежи испрати интересна порака. Таа без да нагласи за кој е наменета ...
сите 732 | | | веќе видена

Официјалните активности на Обвинителството за расветлување на случајот „Рекет“ вчера продолжија со исказ на Бурим Рустеми, третиот обвинител од Специјалното ...
сите 105 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 147 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По експлозијата на ракета нивото на радијација во Северодвинск зголемено, наредена евакуација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: