Реакција на ВМРО ДПМНЕ на соопшението на директорот Дојчиновски

Откако вчера на пресконференција рекоа дека се случува сообраќаен хаос со паркирањето во градот, и откако на нивната пресконференција реагираше директорот на ...
| | веќе видена | слични

Општина Битола најостро ги осуди манипулациите со визит картата на градоначалничката Наташа Петровска. „Ги замолуваме медиумите кои веќе ја објавиле визит ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 384 | | | веќе видена

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 390 | | | веќе видена

Недостигот на обрасци за пасоши е стрес за многу македонски работници кои си обезбедиле работа во странство и треба да заминат надвор од државата. Овие денови ...
сите 277 | | | веќе видена

Вилма Русковска и Љубомир Јовевски сеуште молчат за објавената аудио снимка во Собранието каде што слушајќи го гласот на Зоран Заев признава дека со маркетинг ...
сите 117 | | | веќе видена

Јенс Столтенберг, генералниот секретар на НАТО, вчера во Брисел му покажа на техничкиот премиер Оливер Спасовски каде ќе биде поставено македонското знаме пред ...
сите 302 | | | веќе видена

Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, по пауза од еден час таа продолжи во 19 часот. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција на ВМРО ДПМНЕ на соопшението на директорот Дојчиновски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: